Конденсат на вхідних металевих дверях, як з ним боротися

Конденсат на вхідних металевих дверях, як з ним боротися

20-09-2015

Конденсат на вхідних металевих дверях, як з ним боротися

Твердий та рідкий стан речовини називають конденсованим, отже, перехід частини повітря з газоподібного стану в рідкий є його конденсацією. Конденсація повітря у воду визначається процесом, який компенсує випаровування рідкої фази в системі. При цьому число молекул повітря, що переходить з газоподібного стану в рідкий, більше того, яке її покидає за одиницю часу через одиницю поверхні розділу фаз.

Утворення конденсату на вхідних металевих дверях відбувається тому, що система, що складається з вхідних дверей і зовнішнього повітря, знаходиться в нерівноважному тепловому стані. Температура всередині приміщення, як правило, вище температури повітря за його кордонами.

Як відомо, питома теплоємність металу майже в два рази менше, ніж теплоємність повітря і на п'ять порядків більше за показником теплопровідності. Коли всередині приміщення молекули вологого повітря вдаряються в більш холодну поверхню дверей, їх кінетична енергія, перетворюючись на теплову, передаватиметься металу. При цьому швидкість молекул повітря, внаслідок втрати кінетичної енергії, буде прагнути до нуля, що спричинить за собою їх скупчення і, як наслідок, утворення рідкої фази - конденсату на вхідних металевих дверях.

Способи боротьби з конденсатом на вхідних дверях

Встановити додаткові внутрішні двері таким чином, щоб відстань між ними становила не менше 18 см - це дозволить відчутно підвищити теплоізоляційні показники дверного проходу в цілому.

У разі, якщо дозволяють умови проживання і площа, організувати повноцінний тамбур без опалювальних елементів - дане рішення дозволить «згладити» градієнт температури між приміщенням і вулицею.

Встановити над металевими дверима теплову завісу.

Обладнати приміщення осушувачем повітря. Причиною утворення конденсату на вхідних дверях часто буває підвищена вологість повітря всередині приміщення.

Підвищити ефективність вентиляційної системи всередині приміщення. Відсутність або недостатня ефективність вентиляції призводить до збільшення вологи, яка накопичується на поверхнях, що добре проводять тепло.

Підвищити теплоізоляційні характеристики дверей. Однак даний спосіб має істотний недолік і тому не завжди ефективний: справа в тому, що навіть при належному утепленні у дверей залишатимуться «містки холоду» - це замкові щілини, ручки і петлі.


Назад